گردشگری سلامت
واکسن های هیدروژل ممکن است از واکسن های مایع فعلی موثرتر باشند
سپتامبر 24, 2020
گردشگری سلامت
سطح پایین ویتامین دی احتمال مرگ بر اثر کرونا را افزایش میدهد
سپتامبر 27, 2020

نقش بیمارستان‌های بزرگ در گردشگری پزشکی

تعداد عواملی که در شروع هزاره جدید باعث اوج گرفتن صنعت گردشگری سلامت شده‌اند کم نیست. بخش بزرگی از آن شامل سرمایه‌گذاری اولیه‌‌‌ و کلان دولت‌های مقصد گردشگری سلامت است. بخش دیگر آن فعالیت‌های راهگشای شرکت‌های تسهیل‌گر مدیکال توریسم و بخش دیگر هم شامل رواج تبلیغات و مارکتینگ در این صنعت است. اما در آخر هیچ کدام از این عوامل به اندازه عملکرد نهایی یک مرکز درمانی در شهر مقصد در نظر مشتری و بازخورد او نسبت به تجربه خود برای رونق گردشگری درمانی یک کشور موثر نیست.
ممکن است یک شرکت گردشگری سلامت در مورد امکانات اقامتی گردشگران سلامت مشتری خود در کشور مقصد کوتاهی کند، یا تجربه‌ گردشگر سلامت در طول سفر ایده‌آل نباشد. اما با توجه به ماهیت درمانی سفر یک گردشگر سلامت، مهم‌ترین عامل در نظر نهایی آن‌ها کیفیت درمانی است که در مرکز درمانی مقصد دریاف می کنند. از این‌رو نقش مراکز درمانی در گردشگری سلامت محوریت غیرقابل جایگزینی دارد و در برخی موارد این تاثیر به قدری عظیم است که یک بیمارستان ممتاز می‌تواند به تنهایی بار عظیمی از صنعت گردشگری سلامت یک کشور را بر دوش خود بکشد.
برای مثال کشور تایلند که یکی از غول‌های گردشگری سلامت در جنوب شرق ‌آسیا است، سالانه حدود ۳ میلیون گردشگر تندرستی جذب می‌کند. از این میزان بیش از ۵۰۰هزار گردشگر سلامت (۱۶ درصد کل توریست‌های سلامت این کشور) پروسه درمانی خود را در مجموعه بیمارستان‌های بین‌المللی بورمونگراد (Burmungrad) واقع در بانکوک گذرانده‌اند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *