نوشابه های گازدار احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد

گردشگری سلامت
باکتری ها، تهدیدی غیرکرونایی که سلامت بشر را هدف قرار داده است
اکتبر 6, 2020
گردشگری سلامت
محافظت دربرابر سرماخوردگی و آنفولانزا با رعایت پروتکل های ایمنی کرونا
اکتبر 10, 2020

نوشابه های گازدار احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد

متخصص بیماریهای داخلی گفت: بر اساس آمارهای موجود، مصرف سرانه نوشابه در ایران بیش از ۳۳ لیتر است در حالیکه مصرف این نوشابه ها در کشور های دیگر به میزان ۱۱ تا ۱۲ لیتر در سال است و به عبارت دیگر هر ایرانی سالانه سه تا چهار برابر استانداردهای جهانی نوشابه استفاده می‌کند. مهدی محب زاده یکی از مشکلات تغذیه ای در کشور را مصرف بیش از حد مجاز و بالا تر از استاندارد جهانی نوشابه های گازدار دانست و اظهار داشت: نوشابه ماده ای بسیار اسیدی است، بدن ما بطور طبیعی کمی حالت قلیایی دارد و مصرف ماده ای که اسیدی باشد اثرات سوئی بر سلامت بدن دارد و تعادل بدن را بر هم می‌زند.
وی ادامه داد: اثر اسید فسفریک باعث دفع کلسیم از استخوان هاست که احتمال بروز پوکی استخوان را افزایش می‌دهد و احتمال رسوب کلسیم اضافی در کلیه ها وجود دارد و در طولانی مدت منجر به سنگ کلیه می‌شود، از سوی دیگر برای جذب کلسیم موجود در غذاها از طریق دستگاه گوارش نیز نیاز به برقراری نوعی تعادل میان میزان کلسیم و فسفر است. وقتی این تعادل براثر نوشیدن نوشابه گازدار حاوی اسیدفسفریک به هم می‌خورد جذب کلسیم از دستگاه گوارش نیز دچار اختلال می‌شود بنابراین بدن از یک سو از کلسیم ذخیره شده در استخوان استفاده می‌کند و از سوی دیگر به راحتی نمی‌تواند کلسیم جذب کند و در نتیجه دچار نوعی فقر کلسیم و کاهش تراکم استخوانی و در نتیجه باعث پوکی بافت استخوان می‌شود.
این پزشک اضافه کرد: خاصیت اسیدی نوشابه های گازدار سبب فرسایش مینای دندان ها شده و میزان قند بالای این نوشیدنی ها، پوسیدگی دندان ها را تسریع می‌کنند. به گفته محب زاده، نوشابه ها بدلیل داشتن کالری بالا باعث چاقی می‌شوند، هر لیوان نوشابه حاوی ۳۰ گرم قند یعنی ۱۲۰ کیلو کالری انرژی بوده و اگر فردی روزانه فقط یک لیوان نوشابه بدون کاستن از میزان مصرف سایر مواد غذایی بنوشد هر ماه نیم کیلو گرم به وزن وی اضافه خواهد شد و کافئین موجود در نوشابه سبب بی خوابی و افزایش تپش قلب و کم آبی بدن می‌شود.
وی افزود: مصرف بیش از حد این نوشیدنی‌ها در طولانی‌مدت باعث می‌شود سیستم گوارش به میزان اسیدی که به طور مصنوعی همراه با نوشیدنی وارد بدن می‌شود، عادت کند و عمل هضم غذا به شکل مطلوب انجام نمی‌شود و میزان بالای شکر در نوشابه باعث فشار پانکراس شده و نمی تواند نیاز بدن به انسولین را حفظ کند. محب زاده به مردم توصیه کرد مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل برسانید و بهتر است از سبد خانوار حذف شود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *