گردشگری برنامه ملی نداشت

گردشگری سلامت
کاهش التهاب های پوستی و ترمیم بافت ها با یک ماده سمی باکتریایی
اکتبر 15, 2020
گردشگری سلامت
ورزش در صبح زود خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد
اکتبر 19, 2020

گردشگری برنامه ملی نداشت

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره برنامه اقدام ملی و همکاری با سازمان جهانی گردشگری در تدوین آن گفت: برنامه اقدام ملی در واقع طرح عملیاتی گردشگری است این برنامه یک بار قبل از انقلاب توسط فرح انجام شد که هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نتیجه آن بود و گردشگری ایران در آن زمان رشد زیادی کرد یک بار هم الان انجام خواهد شد. البته دهه ۸۰ این برنامه نصفه ماند. برای این کار از کمک سازمان جهانی گردشگری استفاده کردیم آنها برای همکاری با ما نزدیک به ۳۸۰ هزار یورو پول می‌خواستند اما با روابط نزدیکی که بین ما و این سازمان وجود داشت دبیرکل موافقت کرد بدون هیچ پرداختی، کارشناسان سازمان جهانی گردشگری و سازمان یونسکو کنار ما برای تهیه این برنامه قرار گیرند.
وی افزود: قرار بود این برنامه تا پایان تابستان تمام شود اما کرونا اجازه نداد و کارشناسان برگشتند. ما تلاش می‌کنیم تا پایان سال این اقدام بالاخره انجام شود. چون در آن صورت می‌توانیم بگوییم گردشگری ایران برنامه دارد. چون هیچ وقت برنامه محور نبودیم سازمان برنامه نیز به ما بودجه نمی‌داد. مونسان بیان کرد: بدون اینکه اسناد بالادستی داشته باشیم، فقط به ما می‌گفتند که باید در افق سند چشم‌انداز، ۲۰ میلیون گردشگر خارجی به ایران بیاوریم. ما سند راهبردی توسعه گردشگری را نیز تدوین کردیم و به تازگی ابلاغ شد تهیه این سند انقدر سخت بود که بعد از تصویب در دولت، تا ۴۰ روز آن را ابلاغ نمی‌کردند چون برای حدود ۱۷ دستگاه حکم تعیین می‌کرد و دستگاه‌های دیگر در مقابل حکم جدید مقاومت داشتند.
وزیر میراث فرهنگی درباره بازار روسیه نیز گفت: بررسی بازار ما در روسیه این بود که این کشور چقدر گردشگر فرهنگی و تاریخی و مسلمان دارد دو سال برای این موضوع مطالعه و بررسی کردیم می‌دانستیم که برخی از آنها ساحل را می‌پسندند و به ایران نمی‌آیند. اما تعدادی از آنها هم اکوتوریسم را می‌پسندند ما هم زیرساخت‌هایمان در این حوزه مهیاست. ما باید برای بازار چین نیز اقدامت زیربنایی انجام دهیم باید راهنمایان گردشگری تربیت کنیم قول‌هایی را از سفارت گرفته بودیم که چند نفری را برای آموزش به چین بفرستیم.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *